Scroll to navigate

Windsor

Známý čajový standard five-o’clock se zrodil díky vévodkyni z Bedfordu...

Kolekce našeho porcelánového nádobí Windsor byla inspirována dějinami Anglie a tradičním anglickým posezením při čaji.

Hrad Windsor v anglickém Windsoru je druhým největším obývaným hradem na světě (hned po Pražském hradě). První zmínka o Windsoru pochází ze 12. století. Samotný název byl odvozen ze staroanglického slova Windles-ore, což znamená ‘nerovný říční břeh’.

V roce 1664 král Charles dostal jako dárek dvě libry vzácného čínského čaje. Několik století byl čaj považován za „královský“ nápoj a nebyl dostupný pro širokou veřejnost.

Známý čajový standard five-o’clock se zrodil díky vévodkyni z Bedfordu, které se nelíbila příliš dlouhá pauza mezi obědem a večeří. Vévodkyně požádala sluhy, aby během této pauzy vždy podávali čaj spolu s chutnými pekařskými výrobky, a to nejpozději v pět hodin odpoledne. Postupně se pití čaje v Anglii ustálilo jako národní tradice. Láska k čaji získala dokonce formu svérázné meditace. Angličané si totiž při zalévání aromatického čaje odpočívají a nechávají se unést tímto vzácným okamžikem.

Posezení při čaji ve stylu five-o’clock tea vyžaduje silný černý čaj, ohřáté mléko nebo smetanu, sladkosti (muffiny nebo koláče) a samozřejmě speciální čajovou soupravu z porcelánu.

 

Windsor

V 18. století začaly do módy přicházet speciální soupravy nádobí pro pořádání pití čaje, které zahrnovaly menší konvici na čaj a sadu čajových šálků. Původně se tyto soupravy dovážely z Číny, později se však v Anglii objevilo i porcelánové nádobí vyrobené místními mistry. První anglickou továrnou na výrobu čajových souprav se stala manufaktura v Chelsea založená v roce 1743.

Historické konvice byly vysoké a měly úzké ucho a krátkou hubičku. Časem se design čajové konvice změnil a nakonec ta získala současný zaoblený tvar.

Kolekce porcelánu Windsor, kterou česká manufaktura LEANDER představuje svým zákazníkům, v sobě spojuje starodávné tradice a moderní kvalitu.

Porcelánová souprava Windsor je standardně nabízena jako sada nízkých šálků a podšálků a také čajových konvic. Může však být na přání zákazníka doplněna o vysoké kávové šálky a dezertní talířky.

Všechny šálky jsou zevnitř pozlaceny 24karátovým zlatem, které dodává čaji naprosto unikátní odstín, a jsou bohatě ozdobeny zlatými květinovými vzory. Ucho šálku a hubička konvice jsou pozlaceny.

Naši zákazníci si mohou vybrat ze široké škály výrazných barev.

Chcete-li dopřát sobě a svým blízkým možnost uniknout na chvíli před spěchem všedních dnů, zvolte si soupravu porcelánového nádobí Windsor a uspořádejte pravé posezení u čaje.


Prohlédnout katalogy

Kontaktovat Leander

Vyplňte následující formulář a jeden z pracovníků služby zákazníkům se s Vámi spojí do 24 hodin.


© 2008 - 2023 by Leander
Burak.Media - Website development