Scroll to navigate

Viktorie

Elegantní porcelánová kolekce s krásným jménem Viktorie není výjimkou

Stálí zákazníci české manufaktury LEANDER si již dávno všimli toho, že mnohé naše kolekce porcelánu mají ženská jména. Právě ženy jsou symbolem krásy a lásky, dokážou vytvořit příjemnou atmosféru a nastolit v interiéru harmonii a útulnost.

Elegantní porcelánová kolekce s krásným jménem Viktorie není výjimkou. Při navrhování této kolekce jsme se inspirovali neobyčejným životním příběhem slavné anglické královny Viktorie.

Již ve věku osmnácti let zdědila mladá Viktorie trůn. Navzdory očekáváním se však nestala hračkou v rukou těch, kdo v té době vládl světu, ale naopak dokázala významně ovlivnit politiku vlády. Pro anglický národ byla Viktorie hrdinkou a idolem. Za vlády královny Viktorie došlo k největšímu rozkvětu britského impéria, které si podřídilo skoro čtvrtinu světa. Celá tato epocha byla dokonce pojmenována jako „viktoriánské období“.

Nicméně tím nejdůležitějším zůstávala pro královnu její láska k manželu, princi Albertovi Saskému, která ji provázela celým životem.

V roce 1840 se v Londýně konala královská svatba, při které se mladá Viktorie provdala za milovaného muže, ačkoliv měl odlišný status. Této svatbě se neříkalo jinak než „hlavní svatba 19. století“. Královna se oděla do sněhobílých šatů s dlouhou bílou vlečkou a hlavu si nechala ozdobit věncem ze stejně bílých květin pomerančovníku. Obraz nevěsty Viktorie vlastně předznamenal triumf bílé barvy ve světě svatební módy.

 

Victoria

Nyní si to těžko dokážeme představit, ale i bílé šaty nevěsty, i vlečka, a dokonce i svatební dort byly vynálezem mladé Viktorie.

Při vyvíjení kolekce Viktorie hledali naši návrháři co nejelegantnější řešení, které by bylo hodno královny, jež se ukrývá v každé ženě.

Neobvyklý ažurový tvar je zvýrazněn originálními okraji v podobě lístků lotosu. Pro vytříbené porcelánové šálky, konvice na kávu a cukřenky byla vybrána ušlechtilá barva slonoviny, kterou doplňují nenápadné světlé vzory.

Krajková ouška šálků mají podobu nezvyklých dvojitých oblouků. Celý obraz dokončuje luxusní, ale zároveň decentní platinové ozdobení.

Souprava Viktorie je nabízena ve dvou variantách, a to jako čajová nebo kávová sada.

Porcelánová kolekce Viktorie vás každé ráno uchvátí svou elegancí a naladí na královské prožití dne.

Dokonalá souprava Viktorie značky LEANDER je vítězstvím dobrého vkusu na vaší tabuli.


Prohlédnout katalogy

Kontaktovat Leander

Vyplňte následující formulář a jeden z pracovníků služby zákazníkům se s Vámi spojí do 24 hodin.


© 2008 - 2023 by Leander
Burak.Media - Website development