Scroll to navigate

Sonáta

Souprava Sonáta je ozdobena stafážemi z matného zlata...

Česká manufaktura LEANDER s hrdostí představuje jednu ze svých nejznámějších kolekcí, a to kolekci Sonáta.

Základem a inspirací se při navrhování tvarů porcelánu v rámci této kolekce stal styl rokoko, nástupce baroka, který se zrodil začátkem 18. století ve Francii.

Typickými rysy rokoka byly elegance a vytříbenost.

Všechny umělecké předměty, které se navrhovaly v tomto stylu, měly zpravidla ozdobný charakter a byly bohaté na detaily a ornamenty. Ve stylu rokoka někdy vznikaly dokonce celé interiéry palácových pokojů. I dnes umělci po celém světě používají základní rysy rokoka při výrobě vytříbených doplňků do interiéru.

Česká manufaktura LEANDER se tímto stylem inspirovala v roce 1926, když začala vyvíjet kolekci porcelánového nádobí Sonáta.

Souprava Sonáta je ozdobena stafážemi z matného zlata, které zdůrazňují reliéfní detaily porcelánu (medailony a perleťové řetízky). Toto jednoduché ozdobení umožnilo sněhobílému porcelánu „zazářit“ a celá souprava vypadá velice ušlechtile.

 

Sonáta

Rokaj (z franc. rocaille ‘mušlička’), což je hlavní prvek ornamentu rokoka, je ztělesněn v elegantních ohnutých ouškách šálků a konviček na kávu.

Na rozdíl od těžkopádného baroka s jeho sytou paletou barev, dávalo vždy rokoko přednost barvám pastelovým, a to především v případě interiérových doplňků. Barvy porcelánu z kolekce Sonáta potěší vaše oči romantickými květinovými motivy v jemných odstínech nebo zlatými siluetami květin, které tvoří květinový vzor.

Dalším klíčovým znakem stylu rokoka je kombinace bílé a zlaté barvy. Právě díky této kombinaci se souprava Sonáta zalíbila prvnímu československému prezidentu Tomáši Garriguu Masarykovi, který si ji hned pořídil a denně používal.

I nyní se kolekce porcelánu Sonáta těší u zákazníků velké oblibě, a to díky své romantičnosti a vytříbenosti tvarů.

Značný podíl na popularitě Sonáty má i široký výběr porcelánového nádobí, které do této kolekce patří. Manufaktura LEANDER nabízí čajové a kávové sady o 15 předmětech, kompletní jídelní soupravy o 25 předmětech a velké množství doplňkových výrobků, a tak dokážeme uspokojit dokonce i toho nejnáročnějšího zákazníka.


Prohlédnout katalogy

Kontaktovat Leander

Vyplňte následující formulář a jeden z pracovníků služby zákazníkům se s Vámi spojí do 24 hodin.


© 2008 - 2023 by Leander
Burak.Media - Website development