Scroll to navigate

Nádhera Sonáty

Klasicisticky elegantní, ale nikoliv zbytečně složité tvary se ideálně snoubí s květinovými motivy

Kolekce porcelánového nádobí Nádhera Sonáty je výsledkem více než stoletých zkušeností české obchodní značky LEANDER v oblasti výroby porcelánu.

Tato kolekce porcelánu se ne nadarmo jmenuje Nádhera Sonáty. Její název nás přenáší do doby klasicismu, která byla spjata mimo jiné s klavírními sonátami významných skladatelů konce 18. a začátku 19. století Josepha Haydna a Wolfganga Amadea Mozarta.

Jak je známo, všechny druhy umění, jak hudební, tak i výtvarné, se v době klasicismu řídily přísnými pravidly. Dokonce samotné slovo classicus v překladu z latiny znamená ‘modelový’, ‘vzorný’. Snažili jsme se vytvořit skutečně vzornou kolekci prvotřídního nádobí.

Hudební sonáta rozvíjí svoje melodie v souladu se stanovenými pravidly umožňujícími dosáhnout bohatého obrazného obsahu, který se ztělesňuje v jednoduché, ale dokonalé formě.

Základem provedení předmětů z kolekce Nádhera Sonáty se stala estetika podřizující se uspořádané logice a harmonii, která svými kořeny sahá až do antiky. V klasicistické estetice není nic vyumělkovaného, každý detail plní nějakou funkci.

 

Nádhera Sonáty

Klasicisticky elegantní, ale nikoliv zbytečně složité tvary se ideálně snoubí s květinovými motivy. Všechno nádobí z kolekce Nádhera Sonáty je bohatě zdobeno 24karátovým zlatem, jak bylo zvykem na královských dvorech za doby klasicismu.

Kolekce nádobí Nádhera Sonáty vám může nabídnout širokou škálu barevných řešení. Dáte přednost tradičnímu bílému porcelánu s tenkými zlatými vzory a květinovým obrazem? Nebo si zvolíte porcelán s perleťovým efektem a mytologickým syžetem, například se třemi Gráciemi? Nebo nedokážete odpoutat pohled od sytého výrazně modrého kobaltu, který tak nečekaně kontrastuje se zlatými růžemi?

Až budete mít jasno v otázce výzdoby, nezapomeňte se rozhodnout, co všechno byste chtěli mít ve své sadě porcelánového nádobí. V rámci kolekce Nádhera Sonáty totiž manufaktura LEANDER nabízí neobvykle široký výběr.

Kávová sada pro 6 osob je určena pro milovníky ranní kávy v rodinném kruhu. Čajová sada se bude hodit těm, kdo si spolu s přáteli nebo rodinou rád vychutná tzv. 5 o’clock tea, tradiční čaj o páté. Elegantní porcelánový šálek s podšálkem bude krásným dárkem k jakékoliv příležitosti. A sada talířů pro celou rodinu ideálně ozdobí váš sváteční stůl.

Ať vyberete cokoliv, můžete si být jisti, že tradiční český porcelán od společnosti LEANDER bude dlouhé roky přinášet radost vám a vaší rodině.


Prohlédnout katalogy

Kontaktovat Leander

Vyplňte následující formulář a jeden z pracovníků služby zákazníkům se s Vámi spojí do 24 hodin.


© 2008 - 2023 by Leander
Burak.Media - Website development