Scroll to navigate

Ela

Kolekce Ela vydržela zkoušku časem a nezažila při tom skoro žádné změny

Porcelán je unikátní materiál, který by se měl vyrábět s láskou. Právě proto značka LEANDER zůstává stále věrná více než stoletým tradicím. Zaměstnanci naší továrny, kteří denně přicházejí do styku s porcelánovým nádobím, do něj vkládají svou živou energii a lásku k tomuto materiálu. Kávová souprava z kolekce Ela není výjimkou.

Díky své poloze v centru Evropy má Česká republika, vedle unikátní kultury, i společné tradice, které jsou typické pro celou řadu evropských zemí. A jednou z takových tradic je právě výroba porcelánu.

Porcelánové nádobí z České republiky se vyznačuje rozmanitostí výrobků, od klasických čajových souprav, přes elegantní kávové soupravy až po různorodé jídelní soupravy. Nabídka LEANDER je také široká a dokáže spokojit jak pravé „Brity“, kteří dávají přednost čaji, tak i nadšence kávy.

Kolekce nádobí z porcelánu Ela byla vyvinuta právě pro milovníky tohoto tonizujícího nápoje, přesněji řečeno pro milovnici se jménem Ela.

Před několika desítkami let vznikla v továrně LEANDER velká láska mezi návrhářem, který měl na starosti vývoj modelů porcelánového nádobí, a umělkyní, která se věnovala malování porcelánu. Muž byl natolik inspirován emocemi, které v něm tato žena vyvolávala, že se odhodlal získat její srdce a zvolil k tomu velice romantickou cestu. Ve snaze zalíbit se umělkyni se tajně pustil do navrhování osobní kolekce porcelánu právě pro ni.

 

Kávová souprava Ela

Dobře věděl, že jeho láska je náruživá milovnice kávy, protože ji každé ráno viděl procházet se po továrně se šálkem tohoto povzbuzujícího nápoje. A tak se rozhodl, že pro ni navrhne elegantní kávovou soupravu, do které vloží všechny svoje znalosti a svou vášeň.

Jeho kolekce Ela byla vyrobena z nejjemnějšího porcelánu, který měl reliéfní tvar a velké množství detailů. Ažurové iniciály na šálcích přidaly porcelánu lehkost a vzdušnost.

Kolekce Ela, ztělesňující estetiku francouzské šlechty, ohromila všechny, včetně umělkyně, která také přispěla a ozdobila tento vytříbený porcelán platinou a zlatem.

Návrhář dosáhl svého a srdce dámy zahořelo láskou. Zároveň ale získal uznání ze strany zkušenějších kolegů. Kolekce Ela vydržela zkoušku časem a nezažila při tom skoro žádné změny. Přeci jen láska, stejně jako český porcelán, nemá datum spotřeby.

Velký tác o průměru 52 centimetrů, na který lze umístit všech 15 předmětů z kávové soupravy Ela, je dodnes předmětem pýchy nejen továrny LEANDER, ale i celého českého porcelánového průmyslu.

Pokud se rozhodnete stát majitelem kolekce Ela, věřte, že se jedná o porcelán, který byl vyroben s velkou láskou.


Prohlédnout katalogy

Kontaktovat Leander

Vyplňte následující formulář a jeden z pracovníků služby zákazníkům se s Vámi spojí do 24 hodin.


© 2008 - 2023 by Leander
Burak.Media - Website development